gruttoeieren

De meeste mensen zullen niet zo heel blij zijn geweest met het relatieve koude voorjaar. De temperatuur komt dit jaar maar langzaam omhoog. Dat lijkt de meeste weidevogels niet te deren, als we onze vrijwilligers mogen geloven.

"Onze groep heeft vanochtend bij Gijs Vonk-Noordegraaf gelopen met een prachtig resultaat.
Op één ochtend vonden we 8 grutto’s, 1 tureluur, 2 slobeenden (vermoedelijk want we hebben geen ouders bij het nest gezien) en 4 kieviten. De nesten liggen erg geclusterd. Op sommige plekken 3 nesten binnen 15 meter. Je kunt er bijna niet tussendoor rijden met een trekker."
Hugo Halleriet 14 april

"Nog nooit zo’n goed seizoen gehad. Al bijna 30 nesten en we zijn nog maar halverwege het seizoen."
Klaas de Mik 27 april

"Vanavond onverwacht succes: binnen een half uur op 1 perceel 5 gruttonesten, en er zit meer!"
Arie Kooy 29 april


"Het vinden van nesten gaat dit jaar heel goed; we hebben al 32 nesten gevonden. Inmiddels heb ik de gegevens genoteerd in de website."
Meindert Slager 3 mei

Door het relatief koude voorjaar groeit bovendien het gras langzaam, wat de kansen op succesvolle broedsel op boerenland ook vergroot. We hopen dat veel boeren de eerste snee nog even uitstellen en rekening houden met de aanwezig vogels.

Geplaatst op 7 mei 2015